Jezdecká  turistická  stanice   -    Ranč Solný potok

se nachází na okraji obce Hynčice u Města Albrechtic - východiska turistických cest v podhůří Jeseníků - Zlatohorské hornatiny a Hynčické pahorkatiny. Turisticky  snadno dosažitelná jsou místa jako: Rejvíz, Krnov, Zlaté Hory, Jeseník, jeskyně na Špičáku a Pomezí, zříceniny hradů Koberštejn a Edelštejn; dále rozhledny jako Biskupská kupa a Zlatý Chlum, Praděd, Cvilín, Úvalno, Ježník.

Je  vyhledávanou lokalitou jak pěších turistů tak i vyznavačů cykloturistiky a v neposlední řadě i agroturistiky. Od roku 2012 je pro romanticky založené duše ať už dospělácké, nebo dětské v provozu je  hipostezka v délce 80 km s možností volby přenocování v přírodě nebo na jiných farmách  s denní vzdáleností  jízdy na koních do 30 km jízdy v sedle. Na farmě najdete dostatek příležitostí vyzkoušet si život na vesnici a zakusit vlastnoruční každodenní péči o zvířátka s výrobou i domácích produktů.

Aktivity na této farmě provozuje a nabízí nezisková společnost Ranč Solný potok ve spolupráci s farmáři v okolí sdruženými v tomto spolku.

Možnost konání školních akcí - přednášky = ekologie a příroda.  Vhodné i pro třídní výlety s přenocováním na farmě nebo výletem s koňmi a noclehem v přírodě.

Je zde možnost naučit se jezdit na koních; pro  rodiny s dětmi  možnost absolvování putování v délce jednoho týdne s povozem po jezdecké stezce se závěrečnou jízdou na úzkokolejné dráze. Dosažitelný v rámci výletu je i skanzen  Ondřejovice  se zlatokopeckým táborem - kam se můžete v doprovodu s majitelem dostat i na koních. Oblíbená je také trasa loupeživých lapků - pánů z Drakova. Na všechna tato místa se dostanete v době letních prázdnin  také s putovním táborem pro děti a rodiny.

Farma poskytuje jezdecké vyjížďky na koních  s průvodcem a to i formou  vícedenního putování. Podmínky je nutno sjednat individuálně. Možnost ustájení vlastních koní a služeb hipostanice pro majitele koní s možností ustájení koní při vlastním přejezdu oblastí.

 Ubytování můžeme nabídnout nejen v zařízených pokojích ale i ve stodole ve vlastním spacím pytli, pod stanem v blízkosti pastvin kde mohou být Vaši koně nebo zapůjčení tee-pee pro 7 osob. Je také možno toto dohodnout v blízkých hotelech či jiných penzionech ve vzdálenosti do 5 km od farmy. Pracovníci farmy pro Vás připraví i pobytové výlety s ukázkou prací u zvířátek, vyprávěním, ale i možností vyzkoušet si některé činnosti jako lov ryb, pozorování daňků a lesní zvěře.  (blíže viz odkaz " Akce pro Vás").


        
Organizujeme víkendové pobyty pro všechny milovníky koní a zvířátek s možností výuky jízdy na koni a vyjížděk do okolní přírody. Umožňujeme aktivní odpočinek  a účast na pracích v chovu koní a chovaných zvířat na farmě. Možno také být aktivní při výrobě domácích produktů z mléka, pečení chleba a jiných činnostech.

Ubytování  v domě spolu s rodinou majitele je v pokojích pro 5 osob. Sprcha, vana a wc na patře pro používání ubytovaných hostů. Stravování v rodině majitelů nebo v okolních restauracích.  Na farmě je vlastní venkovní bazén. V zimním období je možno využít okolních terénů k běžeckému lyžování.  V dosažitelné vzdálenosti jsou sjezdovky na Pradědu a Ramzové, nebo ve Zlatých Horách; pro méně náročné a při dobrých sněhových podmínkách i v blízkých Holčovicích.

Organizujeme tematické pobyty pro kolektivy škol v přírodě a dětské kolektivy ve školním roce a v  době letních prázdnin se zaměřením na ekologii a chov zvířat. Oblíbené je vícedenní putování po okolních horách s koňmi a tábořením venku pod stanem. Vhodné též pro dětské kolektivy  jako školní výlet.  K dopravě těchto kolektivů nabízíme vlastní autobus s klimatizací a  s velmi slušnou cenou za dopravu  na farmu a na pořádané akce.

 

 Nabízí:            za ceny smluvní

 • Turistické vyjížďky  -  trasy  v  délce  80 km    

 • Ubytování v rodině farmáře           

 • Ustájení koně v boxu - pastevní odchov 

 • Jezdecký výcvik

 • Půjčovna kol a koní  

 • Cyklo a hipo  servis

 • Ubytování ve vlastních stanech

 • Služby jezdecké turistické stanice  po   Hipostezkách   Moravskoslezského kraje  Hynčice - Osoblaha

 • včetně dopravy Busem Karosa LC 736 s klimatizací - na farmou pořádané akce

 •  

  Poslední aktualizace dne: 08.09.2016